Pandurii II s-au impus clar în faţa liderului din prima ligă slovenă

/ 1 februarie 2010

În timp ce elevii lui Ciobotariu jucau cu kazacii de la Zhetytsu Taldikorgan, Gabi Zahiu îşi îndrepta echipa spre un prim succes în Antalya în faţa slovenilor de la FC Koper.

Pandurii II au administrat un sec 3-0 echipei cu care, în urmă cu doar câteva zile, a jucat şi campioana României, Unirea Urziceni învingând doar cu 2-0. Arrieta a fost cel care a deschis scorul pentru Pandurii II cu o execuţie din foarfecă, iar Fărcăşanu a stabilit scorul primei reprize marcând cu un şut frumos de la 25 de metri. După pauză FC Koper, liderul campionatului sloven, a echilibrat jocul, dar n-a reuşit să întoarcă scorul, mai mult decât atât, pe contraatac, pe final de joc, Constantin a centrat în faţa porţii iar Vlăduţi a marcat din 6 metri stabilind scorul final.