Energia a pierdut greu în fața reșițenilor la Cupa Carașului

/ 18 august 2012

Energia a cedat în finala turneului dotat cu Cupa Carașului în fața echipei gazdă după un meci echilibrat și tensionat, scor 34-32 (14-15) pentru CS Caraș Severin.

Elevii lui Liviu Andrieș au revenit de la 5-4 pentru gazde în minutul 9 și după alte 9 minute conduceau cu 9-8. În minutul 24 avantajul gorjenilor s-a mărit la trei goluri, scor 10-13, dar la pauză au păstrat un sigur gol avans, 14-15. Reșițenii au revenit și după primele 10 minute ale reprizei secunde tabela indica din nou egalitate, scor 20-20. A urmat o perioadă agitată, cu multe eliminări în tabăra gorjeană, inclusiv antrenorul Liviu Andrieș fiind trimis în tribună. Gazdele au preluat conducerea în minutul 53 conducând cu 27-26, iar după alte trei minute aveau să se detașeze la două goluri, 30-28, avantaj pe care CS Caraș Severin l-a păstrat până la final.