Egal între echipele secunde ale Pandurilor şi ruşilor de la Amkar Perm

/ 3 februarie 2010

Echipa secundă a Pandurilor a remizat, scor 2-2, cu echipa similară a ruşilor de la Amkar Perm în penultimul meci pe care trupa lui Gabi Zahiu l-a disputat în cantonamentul din Antalya.

Pandurii, care au primit întăriri şi de la prima echipă, Popete şi Raskovic fiind în garnitura de start a meciului, au deschis repede scorul prin reuşita lui Fărcăşanu, dar imediat după pauză ruşii au preluat conducerea prin două goluri marcate la faze succesive. Tinerii panduri au revenit însă la timona partidei şi au egalat prin Pătraşcu în minutul 72, însă ei îşi puteau, cu puţin noroc, apropia victoria dacă nu ratau 3-4 ocazii clare de gol. La 2-2 Vlăduţi şi Popa au luat la ţintă barele porţii adverse, iar lui Voinea i-a fost anulat un gol.

Echipa secundă a Pandurilor îşi va încheia programul meciurilor de verificare din Antalya cu o întâlnire cu kazacii de la Ordabasy, meci programat a se disputa pe 6 februarie.

Pandurii II Târgu Jiu – Amkar Perm II 2-2 (1-0)
Teren Hotel Kervansaray

Au marcat: Fărcăşanu (min. 14), Pătraşcu (min. 72) / Starkov (min. 46), Kolpakov (min. 47)

Pandurii II: Livshits – Popete, Popa, Dăianu, Diaconu – Ad. Popescu, Avrămescu, Bertea, Stanciu – Raskovic, Fărcăşanu. Au mai jucat: Bănică, Vlăduţi, Pătraşcu, Dobroiu, Constantin, Voinea.

Amkar Perm II: Gogol – A. Maryganov, Makagonov, Smirnov, K. Maryganov – Andrievsky,  William, Secrets, Ryabokobylenko – Tyukalov, Zhean Carlos. Au mai jucat: Bagaev, Vasetsky, Fuzz, Starkov şi Kolpakov.