Pârcălabu, gol și accidentare la națională

/ 19 martie 2014

Juniorul Adelin Pîrcălabu a reușit să marcheze la debutul său la echipa națională, însă acest debut este umbrit de o accidentare suferită de jucătorul Pandurilor, care a părăsit terenul la doar câteva minute după ce a marcat.

pircalabuRomânia a câștigat la limită, scor 2-1, primul meci disputat în Macedonia cu echipa gazdă la nivel de reprezentative under 18, iar scorul a fost deschis, în minutul 20, de juniorul Pandurilor, Adelin Pîrcălabu. Extrema pandură a ieșit însă de pe teren în minutul 26 și cel mai probabil nu va juca în cel de-al doilea joc. Cel de-al doilea pandur convocat la naționala lui Liță Dumitru, Ogică, a fost introdus în prelungiri, dar se pare că va juca mai mult în partida a doua contra tinerilor macedoneni, partidă care va avea loc joi, tot în Macedonia, susține site-ul oficial al Pandurilor.