Gol fabulos pentru Maxim la națională!

/ 11 septembrie 2012

Maxim a înscris golul cu care România a stabilit scorul final în meciul cu Andorra, jucătorul Pandurilor fiind la prima sa reușită într-un meci oficial la echipa națională.

Alexandru Maxim a fost rezervă în meciul cu Andorra și a fost introdus de Victor Pițurcă în locul lui Tănase în minutul 80. Fotbalistul Pandurilor a înscris în prelungirile partidei după o cursă senzațională purtată pe banda stângă și finalizat din interiorul careului, pe parcurs Maxim înșirând mai mulți jucători din Andorra.

Meciul dintre România și Andorra, la care a mai fost convocat de la Pandurii și Claudiu Voiculeț, s-a încheiat cu victoria românilor cu 4-0.