Renaște Minerul Motru?

/ 23 noiembrie 2013

Minerul Motru a produs una dintre surprizele etapei a XIII-a a ligii secunde, elevii lui Gabi Zahiu obținând al doilea succes stagional, Gloria Bistrița cedând la Motru cu scorul de 2-0 (1-0).

IMG_0006Răduca s fost cel care a deschis scorul în prelungirile primei reprize după o centrare a lui Nae Stanciu, iar Chirea a stabilit scorul final în minutul 70 după o minge respinsă în față de portarul Albuț. Motrenii au terminat cu un om în minus meciul după ce Nae Stanciu a văzut roșu în fața ochilor din partea arbitrului în minutul 80.

Minerul  Motru a adunat 7 puncte, dar nu a reușit să părăsească ultima poziție a clasamentului, iar cele trei puncte obținute acum în fața celor de la Gloria Bistrița nu vor conta dacă echipa bistrițeană va merge în play-off.

Minerul Motru – Gloria Bistrița 2-0 (1-0)