Doar Știința a învins în Liga a 3-a

/ 23 noiembrie 2013

În etapa din acest weekend, Pandurii II și Jiul Rovinari au gustat din cupa amară a înfrângerii, doar Știința Turceni bucurându-se de victoria obținută în fața ultimei clasate.

IMG_0376Butoi și Murdărea, cu două goluri înscrise după pauză, au adus o nouă victorie pentru Știința Turceni, care și-a păstrat poziția a 8-a în clasament și pare a nu avea niciun fel de emoție în privința retrogradării.

Pandurii II n-a reușit să facă față liderului seriei, FC Caransebeș a învins cu un 3-1 sec, echipa din Caransebeș profitând și de eșecul celor de la FC Hunedoara pentru a se detașa în fruntea clasamentului. Golea a marcat din penalti, în minutul 83, pentru gazde marcând Negoescu, în minutele 19 și 68, și Goșa, în minutul 65.

Etapa nu a fost deloc una fastă nici pentru Jiul Rovinari, care a părăsit terenul învinsă la Rovinari de către Nova Mama Mia Becicherecul Mic, echipă care a urcat pe locul 2 în clasamentul seriei a IV-a după 13 etape disputate din sezonul regulat. Hodiș a deschis scorul la cîteva minute de la reluare, iar Mancaș a stabilit golul marcând în minutul 88.

4. Pandurii II        13        6          4          3          15-9    22
5. Millenium Giarmata         12        6          4          2          18-12  22
6. Vulturii Lugoj        13        6          2          5          28-20  20
7. Jiul Rovinari         13        4          6          3          22-15  18
8. Știința Turceni      13        4          2          7          15-28  14
9. Muncitorul Reșița            13        3          3          7          22-21  12
10. AFCM Reșița      13        3          1          9          8-21    10
11. FC Avrig              13        0          0          13        12-47    0