Pandurii și-a aflat adversara din preliminariile Europa League

/ 11 iulie 2013

Levadia Tallinn este echipa cu care Pandurii se va lupta în turul II preliminar al Europa League, echipa estoniană reușind fără probleme să treacă de Bala Town din Țara Galilor.

europa league panduriiVicecampioana Estoniei a pierdut meciul tur, în deplasare, cu Bala Town, dar s-a revanșat în fața propriilor suporteri ducând scorul la 3-0 încă din minutul 50, toate cele trei goluri fiind înscrise de Hunt, golgheterul Levadiei Tallinn. Pe final de joc, în minutul 89, galezii au înscris golul de onoare prin Jones, iar meciul a fost câștigat de estonieni cu 3-1, Levadia mergând mai departe cu scorul general de 3-2.

În urma acestei calificări a Levadiei, Pandurii vor debuta în preliminariile Europa League pe 16 iulie, la Tallinn.