A treia înfrângere la rând

/ 6 octombrie 2012

Energia Pandurii Târgu Jiu a pierdut jocul din etapa a 4-a a Ligii Naționale de handbal masculin, pe terenul echipei Poli Timișoara, scor 22-20.

Energia a dominat partida din Banat, dar bucuria victoriei a trăit-o formația gazdă. Poli a condus în startul jocului, 1-0, apoi băieții lui Andrieș au preluat frâiele și au intrat în avantaj la pauză, 12-10. Imediat după odihnă, oltenii au mărit avantajul la trei goluri, 13-10 și au menținut ecartul până cu șase minute înainte de final (19-16, min. 54). Poli a fost mai puternică în ultimele trei minute și a întors soarta partidei.

Energia suferă a treia înfrângere la rând și rămâne cu două puncte în Liga Națională în acest sezon.

Poli Timișoara – Energia Pandurii 22-20 (10-12)

Sala „Constantin Jude”, Timișoara, 1.500 spectatori

Poli: Antonaru (13 intervenții), Djuricin, Vâlceanu – Cotinghiu (1 gol), Grasu (8), Fenici (2), Mrakic (3), Vasile (1), Timofte (3), Sărăndan, M. Ignat (2), Spahic (1), Stan (1). Antrenor: Nedelko Vuckovic.

Energia: Jelovcan (14 intervenții), Rădulescu, Motoi – Apolzan (6 goluri), Mazilu (4), Ilieș (4), Șandru (3), Asoltanei (2), Giotoiu (1), A. Popescu. Antrenor: Liviu Andrieș.