Argint și bronz pentru boxerii de la CS Pandurii Târgu Jiu

/ 17 iunie 2012

Doi dintre boxerii Clubului Sportiv Pandurii Târgu Jiu au obținut rezultate notabile la Campionatele Naționale de Box ce au avut loc în această săptămână la Sala Polivalentă din Reșița.

Veronel Tărău, la categoria 64 de kg, a trecut în semifinale de dinamovistul Marcel Arădoaie, dar a abandonat în finală în fața unui alt dinamovist, Daniel Bădulescu.

La categoria +91 de kg, Adrian Motorga l-a învins la puncte pe Lucian Atănăsoaie (Fălticeni), dar nu a mai boxat în semifinale, acolo unde l-ar fi avut ca adversar pe băcăuanul Mihai Nistor, care a câștigat categoria după ce și în finală a beneficiat de o neprezentare.

Cei doi boxeri gorjeni medaliați la actuala ediție a Campionatelor Naționale de Box sunt antrenați la CS Pandurii Târgu Jiu de profesorul Ninel Geică.