Energia a pierdut la Timișoara cu 32-28 (15-12)

/ 8 februarie 2012

Elevii lui Liviu Andrieș s-au înclinat la Timișoara în fața echipei gazdă, Poli Municipal Timișoara, scor 32-28 (15-12).

Partida nu a avut istoric, scorul fiind echilibrat doar până în minutul 14, când gazdele aveau un avantaj minim, scor 7-6. În scurt timp însă, gazdele au reușit să se detașeze, iar la pauză Poli Municipal Timișoara conducea cu 15-12. Și după reluarea jocului tot gazdele au avut prim-planul pe teren, iar în minutul 37 timișorenii au luat un avans de șase goluri, scor 21-15. Acest avantaj a fost bine gestionat de gazde, Energia reușind doar ca pe final să reducă diferența la patru goluri, scor final 32-28.

Energia se va întoarce repede la Târgu Jiu și va continua pregătirea meciului tur din Cupa Cupelor cu Benfica Lisabona, meci care este programat a se disputa la Târgu Jiu sâmbătă, cu începere de la ora 18:00.

Poli Municipal Timișoara – Energia Pandurii Târgu Jiu 32-28 (15-12)

Poli: Djuricin, Tcaciuc, Vâlceanu, Fenici (7), Stan (7), Mrakic (5), Timofte (4), S. Ignat (4), Lalica (2), Hagiu (2), Cotinghiu (1). Antrenor: Nedeljko Vuckovic.
Energia: Fl. Dragomir, Rădulescu, Motoi, Apolzan (8), Păiuş (4), Mazilu (3), Ilieş (3), V. Popescu (3), Mocanu (3), Enache (2), Mledenciu (1), Asoltanei (1), An. Popescu, Udriștoiu. Antrenor: Liviu Andrieș.