Minerul Motru a fost surclasată de Triumf Bârca

/ 5 martie 2010

Minerul Motru nu s-a regăsit după ce a pierdut pe teren propriu în prima rundă a returului şi a cedat categoric şi în al doilea meci oficial din 2010, Triumf Bârca impunându-se cu scorul de 6-2.

Nici n-a început bine meciul cu Triumf, că motrenii erau deja în dezavantaj după ce gazdele au primit un penalti: „Era doar minutul doi când gazdele au primit penalti, unul destul de uşor acordat, dar nu putem spune prea multe despre arbitraj la acest scor. Imediat s-a făcut 2-0 pentru gazde, dar am reintrat şi noi în joc destul de repede după golul marcat de Moraru, dar ceea ce a urmat e greu de explicat, greu de înţeles. La pauză era deja 5-2 şi meciul era jucat”, a declarat Costel Andriucă pentru www.sportingorj.ro după meciul pierdut de echipa sa în faţa celor de la Triumf Bârca.

Săptămâna viitoare, în etapa a XX-a, Minerul Motru va juca pe teren propriu în compania celor de la CS Albota.

Triumf Bârca – Minerul Motru 6-2 (5-2)

Au marcat: Luţă (min. 5 din penalti, 7 şi 39), Pavelescu (min. 35), Popovici (min. 40), Afrem (min. 67) / Moraru (min. 10), Nueleanu (min. 45)

Triumf Bârca: Mogoşanu – Vârlan, Ignat, Pavelescu (Badea), Mihalache, Buzărnescu, Topală (Cioboiu), Chiliman, Stăncuţă (Afrem), Popovici, Luţă.

Minerul Motru: Gavriş – Ciochia, Purcel (min. 55 Vasilică), Nueleanu, Vulpescu – Militaru, M. Laurenţiu, C. Laurenţiu (min. 46 Ureche), Butoi – Şoo, Moraru. Antrenor: Constantin Andriucă.