Liga a III-a, seria a V-a: Pandurii II – victorie pe final, Jiul Rovinari – învinşi în minutul 90

/ 27 noiembrie 2009

pandurii_II_retezatul_hategEchipa secundă a Pandurilor a încheiat cu o victorie prima parte a campionatului după un meci în care elevii lui Zahiu au ratat din toate poziţiile, dar au marcat de două ori în ultimele 20 de minute. Jiul Rovinari a jucat bine în deplasarea de la Ineu, dar a pierdut în urma unui penalti primit gratuit de gazde şi a unui gol încasat în minutul 90.

Pandurii II Târgu Jiu – Retezatul Haţeg 2-0 (0-0)
Au marcat: Iclânzan (min. 71), Pleaşcă (min. 79)

CS Ineu – Jiul Rovinari 3-2 (1-1)
Au marcat: Mitu (min. 10 şi 60 – din penalti), Ad. Popa (90) / R. Rădoi (34), Trofin (87)

Alte rezultate din seria a V-a:

Gloria Arad – Muncitorul Reşiţa 3-0
Minerul Mehedinţi – FC Şcolar Reşiţa 3-1
Naţional Sebiş – ACS Recaş 0-1

Meciurile Nuova Mama Mia – ACU Arad şi Marmosim Simeria – Unirea Sânnicolau Mare se dispută sâmbătă de la ora 14:00