Rezultate deosebite pentru maratoniștii gorjeni

/ 15 aprilie 2016
Trei alergători de cursă lungă din Gorj s-au făcut remarcați la Maratonul Internațional AROBS Cluj Napoca.

sorop cluj arenaEugen Șorop a reușit chiar să urce pe podiumul competiței masculine de maraton. Șorop a alergat cei 42 de km în 2:36:10, performanță cu care a terminat al treilea. staicu maraton cluj

soropConcurând în proba de semimaraton, Alexandru Staicu a fost aproape de a termina și el pe podium, însă a fost doar al patrulea, cu timpul de 1:11:21. Următorul clasat la semimaraton a fost tot un alergător gorjean, Gheorghe Surlea, care a terminat cursa în 1:11:30.