Pandurii II s-a impus la Cisnădie

/ 24 aprilie 2012

Echipa mică a Pandurilor continuă să confirme pasa bună prin care trece și și-a trecut în cont un nou succes, elevii lui Mocioi învingând cu 2-1, în deplasare, pe FC Cisnădie.

Pandurii II a început meciul de la Cisnădie decisă să obțină o victorie și a reușit destul de repede să se pună în spatele unui avantaj solid. Câmpeanu a deschis scorul marcând în propria poară în minutul 10, iar Vlăduți a făcut 2-0 pentru Pandurii II în minutul 17. Echipa târgujiană a continuat să facă un meci bun, dar nu a mai reușit să înscrie, însă pe final gazdele au reușit să reducă din handicap, Bărculeț marcând în minutul 86.

FC Cisnădie – Pandurii II Târgu Jiu 1-2 (0-2)

Au marcat: Bărculeț (min. 86) / Câmpeanu (min. 10 – autogol), Vlăduți (min. 17)

Pandurii II: Mutu – Popete, Băița, Chibulcutean, Diaconu – Gavrilescu (min. 87 Petrache), Găman, Tomescu (min. 68 Oiță) – Fărcășanu (min. 88 Golea), Vlăduți, Bucur (min. 46 Afrem). Antrenor: Claudiu Mocioi.