Pandurii II a câștigat la limită amicalul cu Jiul Rovinari

/ 15 ianuarie 2012

Primul joc amical disputat la Târgu Jiu în 2012 a adus victoria pandurilor mici în fața celor de la Jiul Rovinari, cele două formații fiind alcătuite din foarte mulți jucători tineri și jucători aflați în probe.

Vlăduți, reîntors la Pandurii II de la CSM Râmnicu Vâlcea, a deschis scorul pentru gazde în minutul 22, iar Afrem, un jucător adus de la Dunărea Calafat, a dus scorul la 2-0 în minutul 75. În fimaul întâlnirii, Tudorache a obținut un penalti pentru Jiul Rovinari, iar Bugă a înscris de la punctul cu var stabilind scorul final al acestui prim amical al celor două formații în această perioadă de pregătire.

Pandurii II Târgu Jiu – Jiul Rovinari 2-1 (1-0)