Meci amical, Antalya / Pandurii Târgu Jiu – NK Rudar Pljevlja 1-1

/ 3 februarie 2010

Pandurii au remizat astăzi, scor 1-1, cu muntenegrenii de la NK Rudar Pljevlja, echipă care împarte prima poziţie în clasamentul campionatului primei ligi din Muntenegru cu Buducnost Podgorica.

Scorul a fost deschis de Pandurii prin Păcurar, care a transformat în minutuşl 38 o lovitură liberă din apropierea careului, lovitura liberă fiind obţinută de Tilincă la o fază la care muntenegrenii au primit şi un cartonaş roşu. Tot roşu a văzut însă în faţa ochilor şi Hidişan cu câteva minute înaintea pauzei.

Egalarea a survenit în minutul 65, Minic marcând cu un şut-centrare după ce a trecut uşor de câţiva fundaşi ai Pandurilor.

Pandurii vor disputa următorul meci amical în Antalya pe 5 februarie, atunci când partida cu croaţii de la NK Varteks va fi transmisă în direct de GSP TV.