Handbaliștii Energiei, învinși la Suceava

/ 15 aprilie 2015
Echipa de handbal a Energiei a început cu stângul meciurile din play-out, trupa lui Andrieș pierzând cu 26-21 (10-10) partida susținută în deplasare cu CSU Suceava.

Gorjenii au condus cu 3-1 în debutul partidei, dar gazdele au echilibrat și egalitatea a fost cea care a predominat pe tabelă, scorul pauzei fiind 10-10. Tot un scor egal era între cele două echipe în minutul 44, când tabela arăta 16-16, însă în următoarele patru minute gazdele s-au desprins, scor 20-17 în minutul 48. Energia nu a mai reușit să revină și Suceava a câștigat trei puncte importante. În cel de-al doilea meci din play-out, Poli Timișoara a dispus cu 27-22 de Steaua, echipă care ocupă ultimul loc în acets moment.