Matulevicius, folosit şi contra Ucrainei

/ 18 noiembrie 2014
  Înaintea meciului din această aseară dintre Ucraina şi Lituania, Grigoraş îşi exprima doleanţa ca atacantul Deivydas Matulevicius să fie protejat de staff-ul selecţionatei baltice ţinând cont că jucătorul Pandurilor abia a revenit după o accidentare.

matulevicius cu brasov„Matulevicius e refăcut 100%. Jucând 90 de minute la națională, asta înseamnă, că e refăcut complet. Sper să fie apt şi la meciul cu Botoșani, avem mare nevoie de el. Sper să nu joace și în amical sau măcar să fie folosit mai puţin”, a declarat Grigoraş despre situaţia jucătorului său.

Matulevicius nu a fost însă menajat de antrenorul Lituaniei, însă nici nu a mai fost integralist în meciul cu Ucraina. Vârful Pandurilor a jucat 66 de minute în remiza obţinută de Lituania în Ucraina, scor 0-0, la Kiev.