Handbaliștii de la Energia au cedat la un singur gol la Turda

/ 14 noiembrie 2011

Energia Pandurii Târgu Jiu a pierdut la limită, scor 26-25 (11-12), în deplasare, în fața celor de la Potaissa Turda după un meci în care gorjenii au contestat arbitrajul.

Elevii lui Liviu Andrieș au codus în permanență în prima repriză intrând la cabine cu un gol avans față de echipa gazdă, dar la reluare turdenii au egalat și au preluat conducerea. Cu câteva minute înainte de final, gazdele au condus cu 26-22, Energia a forțat revenirea, dar nu a reușit mai mult decât să se apropie la un singur gol de Potaissa Turda, tabela indicând la final scorul de 26-25.