Medalii pentru şcolarii atleţi de la Pandurii

/ 30 mai 2011

Finalele Campionatului Naţional Şcolar, disputate la Bucureşti în perioada 28-29 mai, au adus rezutate notabile pentru tinerii atleţi gorjeni.

Cele mai bune rezultate au fost obţinute de Alexandru Staicu, atlet care este legitimat la Pandurii Târgu Jiu şi a reprezentat în competiţie Liceul cu Program Sportiv Târgu Jiu. Acesta a fost medaliat cu aur în cursa de 5.000 de metri şi a devenit vicecampion naţional la 3.000 de metri. Tot de la LPS Târgu Jiu, Larisa Buşoiu a terminat cursa de 5.000 de metri pe locul patru. Şi doi sportivi ai Pandurilor care au reprezentat Colegiul Naţional „Tudor Vladimirescu” au obţinut rezultate bune în cursele la care au participat, Mariana Fica terminând pe locul cinci la 400 de metri garduri, în vreme ce Caludiu Iordache a luat locul 6 la 1.500 de metri.