Juniorii Pandurilor au pierdut la limită în faţa Unirii Alba Iulia

/ 24 mai 2010

În primul joc al Turneului de zonă al Juniorilor A de la Târgu Jiu, Pandurii au cedat la limită în faţa ardelenilor de la Unirea Alba Iulia şi au nevoie de o minune pentru a putea termina pe primul loc şi a merge mai departe.

Elevii lui Eugen Pădureanu au început cu stângul meciul după ce Înclănzan a faultat în poziţie de ultim apărător în minutul 25 şi a fost eliminat. În ciuda acestor probleme, juniorii Pandurilor au fost mai periculoşi şi au avut două situaţii în care au cerut penalti, însă fără ca arbitrul întâlnirii să fie de acord cu ei. Finalul partidei a adus şi unicul gol al întâlnirii, Mureşan finalizând o fază de contraatac a oaspeţilor, mai proaspeţi şi mai incisivi în ultimele minute ale meciului.

În cel de-al doilea joc al turneului, CFR Cluj s-a impus clar, cu 2-0, în faţa celor de la FC Timişoara şi ocupă primul loc în clasament după prima etapă. Mâine se vor disputa meciurile Pandurii – FC Timişoara, de la ora 09:30, şi CFR Cluj – Unirea Alba Iulia, de la ora 11:30, miercuri fiind programată o pauză înaintea ultimei etape a turneului.

Pandurii Târgu Jiu – Unirea Alba Iulia 0-1 (0-0)