Luceafărul Târgu Jiu, locul 3 la Cupa “Atletico”

/ 5 ianuarie 2010

Grupa 1999 a clubului Luceafărul Târgu Jiu s-a clasat pe locul trei la turneul de sală dotat cu Cupa “Atletico”.

Elevii antrenorului Sergiu Găman au reuşit un parcurs fără greşeală în prima fază a turneului reuşind să câştige toate meciurile din grupă calificându-se la turneul final al competiţiei, acolo unde a fost învinsă de Atletico Roşiorii de Vede cu 1-0 şi a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Poli Timişoara, echipă ce a şi câştigat trofeul pus în joc.

La competiţie au mai participat grupele de copii ale unor cluburi importante din România, precum Poli Timişoara, UTA sau Gloria Arad, dar şi din Ungaria. Alături de Luceafărul Târgu Jiu, care a urcat la final pe podiumul competiţiei, la turneul de la Arad a mai participat şi echipa LPS Târgu Jiu, echipa antrenată de Gabi Răscol terminând turneul pe locul 7.