RSS post comments feeds rss email feeds twitter

Luptătorii juniori de la CS Pandurii Târgu Jiu ţintesc cel puţin o medalie la Cupa României

/ 23 noiembrie 2009

lupteClubul Sportiv Pandurii Târgu Jiu va participa la începutul lunii decembrie la Cupa României la lupte libere, competiţie rezervată juniorilor.

Competiţia va avea loc la Plopeni în zilele de 4 şi 5 decembrie, iar antrenorii Aurel şi Gheorghe Gorjanu vor miza pe şase sportivi: Alin Lungulescu, Ion Viorel Spătaru, Radu Milici, Doru Parteni, Ionela Bloanţa şi Georgiana Giurcan.

Directorul Clubului Sportiv Pandurii Târgu Jiu, Sorin Vintilescu, spune că obiectivul ţintit este o clasare pe podium: “Ne-am dori ca de la această competiţie sportivii noştri să se întoarcă măcar cun un loc trei. O medalie la această competiţie ar fi un rezultat bun pentru clubul nostru deşi suntem conştienţi că nu va fi deloc uşor”.

Comentează!
Mergi Sus
Copyright © 2009 Sport in Gorj .ro. Powered by CERC.ro. Logo Design by Alexandru Vulpe.
Toate drepturile rezervate. Textele si fotografiile sunt proprietatea titularilor de copyright si nu pot fi reproduse fara acordul scris al acestora.