Două medalii de bronz pentru luptătorii juniori de la CS Pandurii la Cupa României

/ 11 decembrie 2009

lupteTinerii luptători de la CS Pandurii Târgu Jiu s-au întors de la Cupa României, competiţie găzduită la Plopeni şi rezervată juniorilor, cu două medalii, ambele de bronz.

Alin Lungulescu, la categoria 84 kg, a reuşit să se claseze pe treapta a treia a podiumului, tot o medalie de bronz obţinând şi Georgiana Giurcan la categoria 54 kg. Ionela Bloanţă, la categoria 63 kg, a obţinut un merituos loc 4, în vreme ce Viorel Spătaru a încheiat competiţia la categoria 120 kg clasându-se pe locul 5.

Cupa României la lupte, rezervată juniorilor, a fost ultima competiţie oficială la care au luat parte sportivii clubului Pandurii Târgu Jiu în acest an.