Hora, golgheter solitar

/ 19 octombrie 2015
Deși a acuzat probleme la aductori în săptămâna premergătoare partidei cu Poli și a ratat jumătate din antrenamente, Ioan Hora a reușit o dublă spectaculoasă în poarta bănățenilor, ceea ce a dus la desprinderea acestuia în clasamentul golgheterilor ligii 1.

IMG_7487Hora avea șase goluri înscrise și împărțea fotoliul de lider între marcatorii din Liga 1 cu Budescu și Cristiano Lopez. Cu două goluri înscrise în primul joc al returului, Hora a ajuns la 8 reușite în acest sezon. „Mă bucur pentru cele două goluri, pentru această victorie și vreau să continuăm pe această cale. Știam că Poli ia gol în prima repriză mai tot timpul și am forțat asta. Meciul a fost ușor doar în primele 20-30 de minute”, a declarat noul golgheter al Ligii 1 după meciul cu Poli Timișoara.