Rezervele au capotat, Pandurii a pierdut cu 2-4 meciul cu Voinţa Sibiu după ce a condus cu 2-0

/ 25 iunie 2011

Pandurii a pierdut primul joc amical din această vară, joc disputat la Sibiu în compania Voinţei, echipă care se pregăteşte pentru barajul de promovare în Liga I.

Elevii lui Petre Grigoraş au făcut o primă repriză bună, au condus cu 2-0 prin reuşitele lui Lemnaru din minutul 18 şi Băcilă, în minutul 32, dar gazdele au reuşit să reintre în joc cu golul marcat de Popa în minutul 41. Cu o formaţie alcătuită din rezervele sezonului trecut, Pandurii au cedat clar partea a doua a meciului, Voinţa marcând în repriza secundă de trei ori fără ca gorjenii să mai puncteze, scorul final, 4-2 pentru sibieni, fiind stabilit prin golurile lui Beza, Martinescu şi Hallmen.

Voinţa Sibiu – Pandurii Târgu Jiu 4-2 (1-2)

Au marcat: Popa, Beza, Martinescu, Hallmen / Lemnaru, Băcilă

Voinţa:  Zăvoi – Forika, Apostol, Grigore – Bunea, Tătar, Măjer, Neguţ (Martinescu 30), Lungu – Hardău, Popa.
După pauză au mai intrat: Bordea – Beza, Miclea, Hallmen, Cârstean, Ghiţă.

Pandurii I: Lazar – Pleaşcă, Viera, Chiricheş, Grecu – Voiculeţ, Pintilii, Vranjes – Băcilă, Lemnaru, Stromajer.

Pandurii II: Mingote – Rusu, Tătaru, Rada, Vlad – Nistor, Avramescu, Cristea – Bucur, Grigoraş II, Cardoso.